Select Page

Ücretsiz En İyi  Para Kazandıran Metaverse Oyunları

Ücretsiz En İyi  Para Kazandıran Metaverse Oyunları

Metaverse kelimesi son yıllarda oldukça çok adından söz ettiriyor. Peki  Metaverse nedir? İnsanların çevrimiçi olarak gerçeğe yakın kişisel oyun , eğlence veya iş deneyimleri yaşamasına olanak sağlamak için sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve diğer gelişmiş internet ve yazılım teknolojileri kullanan, gelişmekte olan 3-D özellikleri bulunan dijital alandır. Bu yazımızda metaverse üzerinden nasıl para kazanırsınız konusunu işleyeceğiz. Metaverse nedire cevap bulacağız. Ücretsiz en iyi para kazandıran metaverse oyunları listesi sizlerle!

Metaverse Nedir? Metaverse Oyunları Ne demek

Metaverse teknolojisi, bireylerin sanal olarak iletişim kurmasını sağlamak için sosyal medya, çevrimiçi oyun, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve kripto para birimlerini birleştirir.

Video oyunları dünyasının en sevilen unsuru 3D sanal oyunlar olarak biliyoruz. Bu da insanların Metaverse dünyasında oldukça yoğun takip etmesine ve ilgilenmesine yol açıyor. Metaverse’te oyun oynamak, günlük yaşamımızla son derece eğlenceli olabiliyor. Aynı şekilde Metaverse  oyunları oynarken para kazanabilirsiniz. Oyunları seviyorsanız şuradan mutlaka oynamanız gereken oyunlar listesine bakın!

Oyuncular artık geleneksel oyunlara olan ilgisini kaybediyor. Oyuncular, oyunu dijital olarak konferanslar, performanslar veya etkinlikler düzenlemek gibi diğer bazı uğraşlarla birleştiriyor. Metaverse oyun dünyasında metaverse konserleri , pvp  arenalar ve pve gibi oyun mücadeleleri bulunuyor.

Bu tür özellikler, milyonlarca kullanıcının aynı anda etkileşime girebildiği Roblox veya Fortnite gibi video oyunları tarafından sunulmakta. Oyuncular arkadaşlarıyla sohbet edebilir, konuşabilir ve birlikte bir şeyler yapabilir. Ücretsiz metaverse oyunları aynı zamanda oyunculara para kazandırıyor.

metaverse-games-play-to-earn-list

En İyi  Para Kazandıran Metaverse Oyunları (2023)

Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz metaverse oyunları listesi ;

Axie Infinity

Axie-Infinity-en-iyi-ücretsiz-para-kazandıran-metaverse-oyunları

Ücretsiz metaverse oyunları listemizde , Vietnamlı start-up Sky Mavis, 2018’de Axie Infinity‘yi piyasaya sürdü. Pokemon’dan ilham alan bu oyun, Axies adlı oyuncuların üretebileceği, yetiştirebileceği, toplayabileceği ve takas edebileceği fantastik yaratıklar içeriyor. Her yaratığın özelleştirebileceğiniz 500’den fazla vücut parçası vardır. Axies’in yavruları, gen kombinasyonlarına bağlı olarak yeni güçler ve özellikler kazanır.

Axies, ödüller kazanabilmek için hazine avlayabilirsiniz. Ve diğer Axie’lere karşı savaşabilirsiniz. Axies’inizin yaşaması için arazi ve evler satın alabilir, bunları platformdaki kaynaklara göre oluşturabilirsiniz. Bu oyunu rahatlıkla oynayabileceğiniz bir laptopa şuradan ulaşabilirsin!

Bu oyundaki sanal evcil hayvanlar ve diğer öğeler, takas edilemez belirteçler (NFT) veya blockchain teknolojisi tarafından yönetilen dijital mülkiyet sertifikaları biçiminde değere sahiptir. Oyuncular ayrıca token kazanabilmeleri için Axies’lerinden üçünü ödünç verebilecekleri bilginler veya kişiler bulabilirler.

Oyunun ana para birimi Axie Infinity Shards veya AXS olarak adlandırılır. Bu arada oyuncular, rakiplerini yenmek ve oyun içi görevleri tamamlamak için Smoot Love Potion veya SLP tokens kazanır. Axies üretimi için AXS ve SLP NFT’leri gereklidir. Şuradan ulaşabilirsiniz!

Decentraland

decentraland-metaverse-avatar-web3.0

Ücretsiz metaverse oyunları denilince albette büyük proje Decentraland aklımıza gelir.Arjantinli ikili Ari Meilich ve Esteban Ordano, Decentraland‘ı 2020’de halka açtılar. MANA kripto para birimini kullanarak 90.000’den fazla parselden oluşan bu sanal alanda avatarlar oluşturabilir, giyilebilir ürünler satın alabilir ve gayrimenkul edinebilirsiniz. Oyun sevdalıları için oyun tavsiyemize şuradan göz atın!

Bir arazi sahibi olarak, her biri 16 sanal metrekare büyüklüğündeki arsaları veya üzerinde ne varsa kiralayabilirsiniz: evler, oteller, parklar, sinemalar, kumarhaneler ve neyiniz varsa.

Ayrıca bir konser düzenleyerek ve bilet satarak, dijital sanat eserlerini açık artırmaya çıkarmak için bir sergi düzenleyerek vb. gelir elde edebilirsiniz. MetaMask, oyuncuların bu platform için kullandığı popüler dijital cüzdanlar arasında yer alıyor. Buraya tıklayarak ulaşabilirsin!

Sandbox

The-Sandbox-game-sand-crypto

Sandbox ilk olarak 2012 yılında Pixelowl’un kurucu ortakları Arthur Madrid ve Fransa’dan Sébastien Borget tarafından bir mobil oyun olarak piyasaya sürüldü. Blok benzeri özelleştirilebilir avatarlar olarak temsil edilen kullanıcıların, blok zinciri ve akıllı sözleşmeler yoluyla oluşturdukları şeyin sahibi oldukları, kullanıcı tarafından oluşturulmuş başka bir platformdur.

Sandbox’ın üç ana ürünü vardır. VoxEdit, avatarlar, araçlar, bitkiler, hayvanlar, aletler ve diğer nesneleri oluşturabileceğiniz bir 3D modelleme aracıdır. Kreasyonlarınızı, ürünlerinizi satabileceğiniz Sandbox’ın ikinci ürünü olan Marketplace’e aktarabilirsiniz. Nihai ürün, kullanıcıların kod kullanmadan 3B oyunlar geliştirebilecekleri Game Maker olarak karşınızda.

Sandbox’taki ana para birimine Sand denir. Sandbox haritasından seçebileceğiniz arazi ve mülkleri (bir arazi koleksiyonu) satın alabilir ve takas edebilirsiniz. Bu mülkleri Open Sea NFT pazarında sunma seçeneğiniz de vardır. Sandboxa buradan bağlantı kurun!

Illuvium

Illuvium-meta-verse-play-game

Yakında piyasaya sürülecek olan Illuvium, oyun dünyasında onu “gerçek bir üçlü A, 3D blok zinciri” oyunu olarak tanımlanıyor. Metaverse dünyasında oldukça çok ses getirdi. Bu oyunda, bu uzaylı manzarasında illüviyal denilen tanrı benzeri yaratıkları avlayacaksınız, kırık parçaları kullanarak onları yakalayacaksınız . Veya onları sağlığına kavuşturacaksınız.

Bu yaratıklar daha sonra diğer oyuncularla ve sayıları yüzden fazla olan canavarlarla savaşmanıza yardımcı olabilir. İllüviyaller aynı zamanda takas edilebilir NFT’lerdir; ne kadar güçlü ve nadirlerse, değerleri o kadar yüksek olur.

Aynı illüzyondan üç taneye sahip olduğunuzda, her biri savaş yoluyla en yüksek seviyesine ulaştıysa, onları yeni bir yaratıkta birleştirebilir veya birleştirerek değerlerini yükseltebilirsiniz.

Oyuncular zırhlarını ve silahlarını Illuvium ortamından çıkarırlar. Turnuvalar ve görevlerden sonra Illuvium kripto veya ILV şeklinde ödüller kazanırsınız ve ILV’nizi IlluviDEX‘te değiştirirsiniz.

My Neighbor Alice

en-iyi-ücretsiz-para-kazandıran-metaverse-oyunları

Çok oyunculu inşaat oyunu My Neighbor Alice‘te, sanal tarım arazilerine ve hatta Alice tarafından yönetilen adalara sahip olabilir ve bunları geliştirebilirsiniz. Oyun akışı, yetiştirilecek mahsulleri ve üremek ve başkalarıyla etkileşim kurmak için çiftlik hayvanlarını seçebileceğiniz Farmville‘e benzer.

 Arı kovanı veya arı çiftliği işletmek ve daha sonra bal satmak gibi başka geçim seçenekleriniz de var. My Neighbor Alice NFT’leri (bitkiler, hayvanlar, evler, giysiler, dekor vb. içerir) Alice pazarında ve diğer blok zincirlerinde takas edilebilir. Bu oyunu tecrübe etmek için tıkla!

Krystopia

Krystopia-metaverse-oyunları

Bulmaca ve labirent severler, Krystopia gezegeninden gizemli bir imdat sinyali aldıktan sonra Krystopia gezegenine giden bir uzay kaşifi olan Kaptan Nova Dune’un yerine geçeceğiniz bir macera oyunu olan Krystopia’nın keyfini çıkaracak. Nova ve uzaylı evcil hayvanı Skrii, sakinleriyle karşılaşacak ve bu süreçte oda tipi zorluklardan kaçacak.

WAX’tan Oyunlar (Worldwide Asset eXchange™)

Oyunla ilgili tüm NFT işlemlerinin en az dörtte üçünün WAX oyunlarında gerçekleştiği bildiriliyor ve platformda günlük 15 milyondan fazla işlem gerçekleşiyor (Ethereum’dan fazla). İşte WAX’in en popüler üç oyunu;

Alien Worlds

AlienWorlds-play-to-earn-metaverse

2020’de piyasaya sürülen Alien Worlds, sizi bir uzay gezgini olarak altı gezegenden oyun içi resmi para birimi olan Trilium madenciliği yapmanızla görevlendiriyor. Her gezegenin kendi seçilmiş hükümeti vardır ve “oy haklarınız” bir gezegende ne kadar TLM yatırdığınıza bağlıdır.

Oynamaya başlamak için bir kürek alırsınız, ancak daha fazla TLM ve güçlü madencilik araçları elde etmek için en iyisi kendi arazinizi satın almaktır veya kazıya başlaması için bir arazi sahibine ödeme yapabilirsiniz. Diğer kaşiflerle savaşmak ve madencilik görevlerine devam etmek de size jeton kazandırabilir.

Farmers World

Farmers-World-metaverse-oyunları-listesi

2021’de piyasaya sürülen Farmers World‘de altın madenciliği yapmabilirsiniz. Mahsul yetiştirmek, çiftlik hayvanları yetiştirmek, balık yakalamak ve çiftlik hayvanlarınız için evler inşa etmeniz mümkün. Arazi satın alabilirsiniz. Araçları AtomicHub pazarından satın alabilirsiniz.

Süt ve yumurta da dahil olmak üzere sanal mülkünüzdeki her şey ve oradan çıkan ürünler NFT’dir. Hasat ettiğiniz ürünler diğer oyunculara satılabilir veya takas edilebilir.

Çiftliğinizi diğer davetsiz misafirlere (kırmızı ve beyaz kabileler) ve ayrıca kaynaklarınızı çalabilecek veya çiftlik tesislerinizdeki orman canavarlarıyla savaşabilecek diğer oyunculara karşı korumanız gerekecek.

Prospectors

Prospectors-mmo-metaverse-online-multiplayer-game

Prospectors‘ın yaratıcıları, oyunu sizi 19. yüzyılın Vahşi Batı‘sına götüren çok oyunculu bir ekonomik strateji oyunu olarak tanımlıyor. Oyunun amacı, resmi oyun para birimi olan Prospectors Gold‘a çevirebileceğiniz altın elde etmektir.

Oyunun başında, kendiniz veya başkaları için çalışmak üzere görevlendirebileceğiniz üç işçi alırsınız. Yeni başlayanlar için, işçileriniz sizin için bir maden inşa edebilir ve madenciliğe başlayabilirsiniz. Ücretsiz arazide madencilik yapabilirsiniz. Ancak üzerine yapılar inşa etmek için arazi kiralamanız gerekiyor. Ödenmeyen kira, arazinin bloke edilmesine ve üzerindeki eşyalarınızın açık artırmaya çıkarılmasına neden olacaktır.

Chain of Allience

Chain-Of-Alliance-free-metaverse-game

İlk olarak 2020’de piyasaya sürülen Chain of Alliance, NFT değerine sahip özelleştirilebilir canavarların yer aldığı bir başka rol yapma fantezi oyunudur. Takımınızda her turda sekiz karaktere kadar sahaya çıkmalısınız. Kazanma şansınızı artırmak için en iyi oyuncuları belirlemeli ve onları en iyi silahlarla donatmalısınız.

Metaverse İlk Ne Zaman Çıktı ve Kim Ortaya Attı

Metaverse terimi ilk olarak Neal Stephenson’ın 1992 bilimkurgu romanıSnow Crash“te ortaya çıktı. Günümüzün sanal gerçeklik oyunlarında olduğu gibi, romandaki karakterler de kişisel ekipman veya halka açık bağlantı noktalarını kullanarak erişebilecekleri o distopik sanal alanda başkalarıyla etkileşim kurmak için kendi avatarlarını kullanıyorlardı.

Bir bilgisayar korsanlığı saldırısı, bilgisayar virüsü veya dijital uyuşturucu bir kişinin Metaverse’teki bağlantısını bozduğunda bir kar kazası meydana geliyordu. Yalnızca çevrimiçi avatara zarar vermez, aynı zamanda gerçek dünyadaki kullanıcının beyin hasarına uğramasına neden oluyordu. Stephenson bir röportajda, kar kazası fikrinin, bozuk bir TV setinin ekranında görüntülenen siyah beyaz parazitten ilham aldığını söyledi. Ancak yazar, Facebook‘un yeniden markalaşmasıyla hiçbir şekilde ilgilenmediğini açıkladı.

About The Author